راهنمای پژوهشگر گوگل

پژوهشگر Google چیست؟

پژوهشگر Google روشی ساده برای جستجوی گسترده مطالب علمی در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید از یک مکان به جستجو در میان تعداد زیادی از منابع و رشته ها بپردازید: مقالات مرور شده توسط پژوهشگران دیگر، پایان نامه ها، کتاب ها، خلاصه ها و مقاله ها، از ناشران دانشگاهی، انجمن های تخصصی، مقالات منتشر نشده، دانشگاه ها و دیگر سازمان های علمی. پژوهشگر Google به شما کمک می کند تا در دنیای تحقیقات علمی بهترین و مناسبترین تحقیق را به دست آورید.در کادر سمت راست همین وبلاگ جستجو در پژوهشگر را می تواند امتحان کنید.

ویژگیهای پژوهشگر Google

  • جستجومنابع مختلف از یک مکان مناسب
  • یافتن مقالات، خلاصه ها و نقل مطلب
  • پیدا کردن مقاله به صورت کامل در کتابخانه یا وب خود
  • یادگیری مقالات اصلی در هر قسمتی از تحقیق

مقالات چگونه رتبه بندی می شوند؟

پژوهشگر Google تصمیم دارد به روش محققین، مقالات را طبقه بندی نماید، برای این طبقه بندی به مواردی چون متن کامل مقاله، مؤلف، تاریخ انتشار مقاله و تعداد دفعاتی که مقاله در مطالب علمی دیگر استناد شده است توجه دارد. بهترین و مناسبترین نتایج همیشه در صفحه اول نمایش داده می شود.

چگونه از طریق نام مؤلف جستجو را انجام دهم؟

نام مؤلف را در علامت گیومه وارد کنید: “d knuth”. برای افزایش تعداد نتایج، به جای نام کامل از حروف اول نام استفاده کنید.

اگر با مقالات زیادی روبرو شدید که نام مؤلف را در خود دارد، می توانید از اپراتور “مؤلف:” برای جستجوی مؤلف موردنظر استفاده کنید. به عنوان مثال به این صورت جستجو کنید [مؤلف:knuth]، [مؤلف:”d knuth”]، یا [مؤلف:”donald e knuth”].

از این جستجو راضی نیستید؟ از صفحه جستجوی پیشرفته ما استفاده کنید . برای اطلاعات بیشتر به نکات مهم جستجوی پیشرفته مراجعه کنید.

چگونه از طریق عنوان جستجو را انجام دهم؟

عنوان مقاله را در علامت گیومه وارد کنید: “تاریخچه دریای چین ” پژوهشگر Google به طور خودکار مقاله مربوطه و همینطور سایر مقالاتی را که این عنوان در آن ذکر شده پیدا می کند.

چگونه می توانم تحقیقاتی را که اخیراً در مورد موضوعی خاص انجام شده پیدا کنم؟

کافی است بر روی “مقالات اخیر” در سمت راست صفحه نتایج کلیک کنید تا این نتایج برای کمک به شما گروه بندی شده و بتوانید هر چه سریع تر به تحقیقات اخیر دست یابید. در ترتیب جدید عواملی مانند اهمیت مقالات پیشین مؤلف و مجله و همینطور متن کامل هر مقاله و اینکه چند بار به این مقاله استناد شده در نظر گرفته می شود.

کار پیوند مقالات مربوطه چیست؟

برای هر نتیجه جستجوی پژوهشگر Google، سعی می کنیم به طور خودکار بهترین مقاله موجود در فهرست راهنما را که به این موضوع مربوط است پیدا کنیم. با کلیک بر روی پیوند “مقالات مربوطه” که بر روی بسیاری از نتایج ظاهر می شود می توانید لیست این مقالات را مشاهده کنید. لیست مقالات مربوطه ابتدا بر اساس شباهت این مقالات با نتیجه اصلی رتبه بندی می شوند، در عین حال میزان مرتبط بودن هر مقاله نیز در نظر گرفته می شود. پیدا کردن مقالات و کتاب های مربوطه غالباً بهترین روش برای مبتدیانی است که می خواهند با موضوع آشنا شوند. هرچند متوجه شده ایم که حتی افراد خبره هم گاهی از پیدا کردن کارهای مربوط به تجربیات خود دچار شگفتی شده اند.

چگونه می توانم به جستجوی مقالاتی با انتشارات خاص بپردازم؟

با صفحه جستجوی پیشرفته، می توانید واژه های اصلی را که باید هم در مقاله و هم در نام انتشارات ظاهر شود تعیین نمایید. برای اطلاعات بیشتر به نکات مهم جستجوی پیشرفته مراجعه کنید.

چگونه از طریق مقوله جستجو را انجام دهم؟

با صفحه جستجوی پیشرفته، می توانید در هفت زمینه تحقیقاتی به جستجوی مطالب علمی بپردازید. با انتخاب کادرهای مربوط به موضوعات مورد نظر خود به راحتی به جستجوی آنها بپردازید.

دریافت کد مترجم گوگل برای گذاشتن در وبلاگ و یا سایت:
برای دریافت کد مترجم گوگل به این نشانی بروید.

راهنمای پژوهشگر Google

نکات مهم جستجوی پیشرفته

پشتیبانی برای کتابخانه ها

پشتیبانی برای ناشران

پژوهشگر Google

را به سایت خود اضافه کنید

scholar.google

منبع:Google

 

About عبدالرضافارسی

عبدالرضا فارسی کارشناس ارشد روانشناسی مشاوره تحصیلی، ازدواج، کودک و نوجوان تلفن: 09363732767