فرهنگ کیلویی چند؟

گوتنبرگ آلمانی را پدر صنعت چاپ می دانند از زمان اختراع دستگاه چاپ که انقلابی در شیوه نشر و انتشار نوشته بوجود آورد مدتها می گذرد. از عمده عوامل تاثیر گذار در انقلاب مشروطیت ورود صنعت چاپ به کشور و نشر و انتشار عقاید بوسیله روزنامه و مطبوعات یاد می کنند به گونه ای که مشروطه خواهان در قانون اساسی که نوشتند از مطبوعات به مطبوعات به عنوان یکی از ارکان اساسی قانون اساسی مشروطه یاد کردند.در عصر الکترونیک و دیجیتال پیشرفت های زیادی نصیب صنعت  چاپ و نشر گردیده است با تحول و دگرگونی زیادی که در این زمینه بوجود آمده اتشار کتاب و روزنامه بسیار سهل و آسان می نماید.
حسین آقا که از دوستان قدیمی من می باشد یکی از دو نماینده پخش مطبوعات در رفسنجان می باشد با وجود اینکه وی دارای تحصیلات عالی در رشته علوم سیاسی می باشد دلیل گزینش به این شغل را به سبب علاقه به کارهای فرهنگی ذکر می کند.کسانی که برای تهیه و خرید روزنامه و مجله به محل کار حسین آقا مراجعه میکنند در میان انبوه روزنامه ها و مجلات گوناگون و رنگارنگ چشمشان به ترازویی می افتد که در گوشه ای وجود دارد در نظر اول وجود ترازودر محل فروش نشریات کمی تعجب آمیز می نماید.

فرهنگ کیلویی چند؟

فرهنگ کیلویی چند؟

چند روز پیش حسین آقا را در مغازه (؟) در پای ترازو حال وزن کردن روزنامه غافلگیر کردم و در حالی عکسی در این حالت از او تهیه می کردم پرسیدم حسین آقا چه خبره؟ با شیوه مغازه های حراجی پاسخ داد: فرهنگ کیلویی ۱۵۰ تومان !!

 

About عبدالرضافارسی

عبدالرضا فارسی کارشناس ارشد روانشناسی مشاوره تحصیلی، ازدواج، کودک و نوجوان تلفن: 09363732767